Billedet på sidehoved
  • Giersings Realskole

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
torsdag, 01-11-2018
12:15-12:30 UPV Kasper S LS
14:00-14:45 Udviklingsarbejde skole-hjem-samtale CM, LS, MM, SF
fredag, 02-11-2018
08:15-12:15 Adoption og udvikling i daginstitution og skole BO, CH, EL, GS, LI, MG, MH, MR, MS, PF, SM
14:00-15:00 UPPERCLASS m.fl synger JUL 9C, 9B, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A MU
Uge 45
mandag, 05-11-2018
15:00-18:30 Skolehjem efterår 8.c 8C CC, MK, MM, KRS
onsdag, 07-11-2018
12:55-13:10 Upperclass SANG (kun nogle sangere) 7A, 7B, 7C, 9A, 9B, 8A, 8B, 9C MU
torsdag, 08-11-2018
12:10-12:50 Skal vikardækkes - skole SFO samarbejde JP, ADS, JB, JS, JKA, BR
15:00-18:30 Skolehjem efterår 8.c 8C CC, MK, MM, KRS
15:00-21:00 Skole-hjem samtale 10.C. 10C HF, LS, NB, NK
lørdag, 10-11-2018
08:00-16:30 First Lego League Erhvervsakademiet Lillebælt 7A, 7B, 7C, 8B TZ
Uge 46
mandag, 12-11-2018
14:45-15:30 AFLYST Upperclass band 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10C NK
tirsdag, 13-11-2018
08:00-21:00 Scienceholdet i København 7A, 7B, 7C AH, NB
14:00-17:30 1.a Skole-hjem samtaler 1A GM, LI
14:15-20:15 Forældresamtaler 13. nov. 2018 4B
14:30-18:00 Skole - hjemsamtale 7. C 7C SF, CC
onsdag, 14-11-2018
14:00-14:45 FÆLLESKOR for Upperclass (nogle) + kolleger 7A, 7B, 7C, 9A, 9B MU, ADS, CC, CL, CM, DS, JAR, JB, LI, MMD, NK, TZ, WM
torsdag, 15-11-2018
14:30-18:00 Skole - hjemsamtale 7. C 7C CC, SF
19:00-22:00 Uddannelsesmesse 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C JE, KRS
fredag, 16-11-2018
10:00-10:30 UUO i 8B 8B KRS, MU
Uge 47
mandag, 19-11-2018
14:45-15:30 Upperclass SANG 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 9A, 9B, 9C MU
14:45-15:45 Upperclass - BAND 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10C NK
tirsdag, 20-11-2018
15:00-18:00 Skole- hjemsamtaler 8B 8B KRS, MM, MU, JAR
onsdag, 21-11-2018
13:55-17:30 1.a Skole-hjem samtaler 1A GM, LI
torsdag, 22-11-2018
12:10-12:50 (Skal vikardækkes) møde om overlap for 3 A, B og C JP, ADS, JB, JKA, BR, JS
13:30-17:00 Skole- hjemsamtaler 8B 8B KRS, MM, MU, JAR
fredag, 23-11-2018
12:10-14:45 Skolen lukker 12:10, SFO er åben 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C
12:10-17:00 Skolen lukker kl. 12:10, SFO er åben. 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C
12:10-17:00 Skolen lukker 12:10, Klubben åben for medlemmer 4A, 4B, 4C
Uge 48
mandag, 26-11-2018
- Ordbogen besøger 9b 13.10 - 14.40 9B
09:30-11:30 Vikardækkes. Nøddeknækkeren 3 årgang Magasinet 3A, 3B, 3C ADS, JB, JS
14:45-15:45 Upperclass BAND 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10C NK
tirsdag, 27-11-2018
- Udveksling: oplæg for 7 klasser i festsalen 11.25-11.45 7A, 7B, 7C
fredag, 30-11-2018
08:00-14:00 Juleklippedag 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C, 10A, 10B, 10C ADS, AH, AS, AV, CA, CC, CK, CL, CM, CP, DD, DO, DS, GM, HB, HF, HG, HJ, HS, IC, JA, JAR, JB, JE, JK, JS, KA, LA, LB, LH, LI, LN, LS, MK, MLS, MM, MMD, MR, MU, NA, NB, ND, NK, NY, OW, PP, RN, SF, SN, TA, TB, TZ, WM